Wavin AS Sessiz Boru Genel Özellikleri

4lt/sn’ de 11 dB* ses değeri ile DÜNYANIN EN SESSİZ BORUSU wavinAS ile SESSİZLİK İMKANSIZ DEĞİL!

Astolan Hammaddesinin Formulü

WAVIN AS’ın hammaddesi olan Astolan, sertlik derecesi yüksek polipropilen ile ses izole özelliği olan mineralin sıkıştırılması ile elde edilir. Yüksek kütlesel ağırlık ve özellikli moleküler yapısı sayesinde Astolan, temas sesini absorbe ettiği gibi hava sesini de absorbe eder.

Mükemmel Uyum ve Düşük Ses Sistemi

Astolan’dan üretilen Wavin AS, her türlü bina ve benzeri yapının pis su ve drenajında kullanılan, ses izole karakteristiğinde bir sistemdir. Bununla birlikte çatıdaki yağmur suyunun ve açık alanlardaki atığın naklinde de kullanılabilir. Çatı yağmur suyu ve yapı pis su tesisatından ana kanalizasyon ağı girişine kadar DN50 ile DN200 arası çaplarda her türlü boru ve bağlantı parçaları ile komple bir sistemdir. Şüphesiz ki, tüm ürünler yüksek kalitedeki et kalınlığına ve bir uçtan bir uca eşit yoğunluğa sahiptir. Hiçbir geçici önleme yada sistem değişikliğine gerek yoktur ve boşluksuz ses izolasyonu sağlar.

Çabuk ve Ekonomik

Astolan’ın hammadde özellikleri ve sistemin konstrüksiyonu, güvenli ve kolay bir montaj, uzun süreli, güvenli, sağlam ve rahat bir kullanım sağlar. Wavin AS bugüne kadar pratikte ve teoride pis su tesisat sisteminden istenen tüm özellikleri sağlayarak, gerek montajda gerekse kullanımda rasyonel bir çözüm sunmuştur. Daha önceden test edilmiş olan manşonların kolay montajı ve boru kesmedeki kolaylık, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar. Wavin AS bağlantı parçalarının bir tarafı muflu diğer tarafı düz ve hazır fabrikasyon yerleştirilmiş contalı olduğundan, her bağlantı noktasına bir bağlantı kelepçesi kullanma maliyetini ve zaman kaybını ortadan kaldırır.

Sıcak ve atık ? Sorun Yok!

Astolan sıcak suya dayanıklıdır. Wavin AS boru ve bağlantı parçaları DIN 1986’nın gereklerini yerine getirmektedir. Özellikle hastane, otel gibi büyük mutfak ve çamaşırhanelerin olduğu yapılarda, pis su tesisatına verilen çok sıcak su veya kızgın yağlardan deforme olmaz, sızdırmaz. 110°C deki kısa süreli sıcaklıklara ve atıklara karşı optimal performans gösterir.

Asidik Atıklara Dayanıklı

Wavin AS, pH 2-12 arası agresiv kimyasallara dayanıklıdır. Yine hastane, otel gibi büyük mutfak ve çamaşırhanelerin olduğu yapılarda pis su tesisatına verilen agresiv kimyasallara dayanır, deforme olmaz, sızdırmaz.

Uzun Ömürlü

Wavin AS’ın avantajları ve gelişmiş montaj tekniği ile sistem, uzun dönem kullanımı garanti eder. Bu, değişik deneylerle de kanıtlanmıştır.

Sağlam

Et kalınlığı yüksek olan boru ve bağlantı parçaları sağlamdır. Darbelere karşı, şekil değişmezliği ve stabilitesi ile karşı koyar, deforme olmaz, çatlamaz. Zor inşaat şartlarında dahi hiçbir mekanik darbeden etkilenmez. Daha inşaat başlamadan verilen fireler Wavin AS’ta yaşanmaz. Kırılmalara karşı da ücretsiz değiştirme garantisi verilmektedir.

Paslanmaz

Wavin AS hammadde özelliği gereği kesinlikle çürümez. İnşaatta Wavin AS için özel bir depo kullanmanıza gerek yoktur. Açıkta da depolanabilir. Güneş ışığından kurumaz veya yağmur çamur gibi etkenlerden korozyona uğrayarak çürümez. Herhangi bir yüzey çizilmesi ya da sıyrılması sonrası bir işlem gerektirmez. Çünkü Astolan’dan üretilen boru ve bağlantı parçaları kullanımda sorun çıkarmaz, çürümez, paslanmaz, korozyona uğramaz ve kuruyarak kırılmaz.

Mekanik Gerilmeye Dayanıklı

Et kalınlığı yüksek boru ve bağlantı parçaları, her türlü dış etkenlere karşı dayanıklıdır ve aşınmaz. Bağlantı parçaları ve boruların aynı et kalınlığına sahip olması nedeniyle, birleşme noktalarında ilave bir kaplamaya gerek duyulmaz.

Pürüzsüz İç Yüzeye Sahiptir

İç yüzeyi pürüzsüz ve düzdür. Böylelikle ideal akış koşulları sağlanır. Tıkanmaya yol açabilecek kabuk bağlamalar söz konusu değildir.

Nominal Çap? Boru İç Çapı

Nominal çap içten içe olan çapla aynıdır ve bununla akış miktarı maksimize edilmiştir.

Rengi Sever

Wavin AS boru ve bağlantı parçaları açık gri renktedir (RAL 7035). Fakat çözücü içermeyen boya ile boyanabilir. Böylece çevreyle renk uyumu sağlanabilir.

Kolay Taşınır ve Depolamada Sorunsuz

Her durumda Wavin AS kolay taşınır. Ayrıca bir efora gerek yoktur. Boruların iç içe itilebilmesi sayesinde, stoklamada kolaylık sağlar. Alternatifi olan muflu sistemlerinde ise, boruları iç içe sürmek mümkün değildir. Mufsuz pik boruları da iç içe sürebilirsiniz ancak bu durumda da kaplamasına zarar verilecektir. Ayrıca açıkta stoklama, PVC boruların kuruyarak kırılganlaşmalarına, pik boruların ise paslanarak çürümelerine neden olur.