Sessizlik

4lt/sn’de 11 dB* ses değeri ile DÜNYANIN EN SESSİZ BORUSU wavinAS İLE SESSİZLİK İMKANSIZ DEĞİL!

Ses

Wavin AS ’ın birçok özelliği devrim niteliğindedir. Fakat bunların içinde en önemlisi: SES YALITIM ÖZELLİĞİ’dir. Her türlü uğultunun ya da temas sesinin yalıtımında, yoğun moleküler yapısı ve yüksek kütlesel ağırlığı sayesinde özellikle verimlidir.

Ses; En basit haliyle, “kulağımızı uyaran ve bu yolla beynimizde duyumlara yol açan etkiler” şeklinde tanımlanabilir

Akış – Hava Sesi (uğultu); Boru içerisinde meydana gelen akışa bağlı seslerden oluşan “hışırtı”lardır (1). Oluşan ses enerjisi ancak boru sisteminin yoğun moleküler yapısı ve yüksek kütlesel ağırlığı sayesinde emilir. İnce etli borular veya düşük yoğunluklu borular akış sesini ememezler.

Wavin AS boru ve bağlantı parçaları mükemmel bir uğultu izole özelliği taşımaktadır. Burada hammaddenin özellikleri öne çıkmaktadır:

  • Yüksek kütlesel ağırlık
  • Özellikli moleküler yapı.Ses enerjisi boru duvarı içinde absorbe olur. Wavin AS boru ve parçaları, yoğun moleküler yapısı ve yüksek kütlesel ağırlığı sayesinde hava sesini mükemmel şekilde absorbe eder(2).
  • Temas Sesi; sistemde (özellikle şaft inişlerinde ve yön değiştirmelerde) atığın boru iç yüzeyine çarptığı yerlerde oluşur(3).
  • Ses dalgaları boru boyunca titreşerek hareket eder, kelepçeler vasıtasıyla duvarlara, oralardan da diğer mekanlara taşınır. Duyduğumuz ses yine bir “hışırtı” dır ancak bu kez kaynağı temasa bağlı titreşimlerdir.
    Metal borulara kıyasla yeni hammadde Astolan, temas sesini de daha iyi izole etmektedir. Ses dalgaları sistemde yayılamamaktadır(4).

Wavin AS, pikin modern bir alternatifidir. Astolan hammaddesinden üretilen Wavin AS, ses iletim düzeyini minimum seviyeye indirir. Ses enerjisi boru duvarının dışına taşınmaz. Test sonuçları Wavin AS’ın pike göre mükemmel sonuçlar verdiğini göstermiştir.

Sessizlik Raporlarımız için firmamızla irtibata geçiniz.